TE Connectivity Raychem Cable Protection TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM picture photo
Mfg. Part Number
TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEAT SHRINK SLEEVE
Datasheet Download
TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM.pdf
Availability of TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
QUANTITY
TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM Order Process
Ship out your order
Specifications of TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
Internal Part NumberEIS-TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTMS-CCUV
Packaging250 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.13" x 2.56" (3.3mm x 65.0mm)
ColorTransparent
MaterialFluoropolymer
For Use With/Related Products-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM Details Description
Related parts for TMS-CCUV-SLEEVE-1-X-65MM
IC 4X4 REG FILE TRI-ST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 26 POS .197 SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 16DFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:10 200MHZ 32QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TAPE TELEPHONE LINE UNDERGROUND datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf