Red Lion Controls TMWGK100
TMWGK100 picture photo
Mfg. Part Number
TMWGK100
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
GLASS BRAID TYPE K 100 FT 24 AWG
Datasheet Download
TMWGK100.pdf
Availability of TMWGK100
QUANTITY
TMWGK100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMWGK100
Internal Part NumberEIS-TMWGK100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyAccessories
SeriesTMWS
TypeTest Clip, Lead, Probe
Accessory TypeThermocouple Wire
For Use With/Related ProductsK-Type Probe Tips
Specifications24 AWG, 100 FT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMWGK100
Related LinksTMWG, TMWGK100 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
TMWGK100 Details Description
Related parts for TMWGK100
CONN PLUG 10POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.3GHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC26H/AE26M/X datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.16 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD POLYESTER 6" 500PC datasheet.pdf