TE Connectivity Raychem Cable Protection TN-254254-10-9
TN-254254-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
TN-254254-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCTS
Datasheet Download
TN-254254-10-9.pdf
Availability of TN-254254-10-9
QUANTITY
TN-254254-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TN-254254-10-9
Internal Part NumberEIS-TN-254254-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesTN
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 1.00" (25.4mm x 25.4mm)
MaterialPolyethylene
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TN-254254-10-9
Related LinksTN-2542, TN-254254-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
TN-254254-10-9 Details Description
Related parts for TN-254254-10-9
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 SER 2 WIRE ANT datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
MOD VINCULUM DEV 2 PORT datasheet.pdf
CONN M12 4POS R/A SOCKET datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf