Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-45-3
TNM10-25-45-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-45-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 45MM
Datasheet Download
TNM10-25-45-3.pdf
Availability of TNM10-25-45-3
QUANTITY
TNM10-25-45-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-45-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-45-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall3.346" (85.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-45-3
TNM10-25-45-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-45-3
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP PLASTIC PG 21 datasheet.pdf
RES SMD 1.78M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.5MM datasheet.pdf