Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-51-3
TNM10-25-51-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-51-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM10-25-51-3.pdf
Availability of TNM10-25-51-3
QUANTITY
TNM10-25-51-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-51-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-51-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall3.583" (91.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-51-3
TNM10-25-51-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-51-3
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
IC SLIC PROG DUAL-CH 64TQFP datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 28POS datasheet.pdf