Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-52-1
TNM10-25-52-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-52-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 52MM
Datasheet Download
TNM10-25-52-1.pdf
Availability of TNM10-25-52-1
QUANTITY
TNM10-25-52-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-52-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-52-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.047" (52.00mm)
Length - Overall2.047" (52.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-52-1
TNM10-25-52-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-52-1
PROTECT HEADER RT/ANG 30 CONTACT datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FOR SQ FLANGE FIREWIRE RCPT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 216 MOHM datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLK/TRANS LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE ATOF 32VDC NYLON 3A datasheet.pdf