Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-62-1
TNM10-25-62-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-62-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 62MM
Datasheet Download
TNM10-25-62-1.pdf
Availability of TNM10-25-62-1
QUANTITY
TNM10-25-62-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-62-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-62-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.441" (62.00mm)
Length - Overall2.441" (62.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-62-1
TNM10-25-62-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-62-1
IC NVSRAM 1MBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 120V BAYONET BS datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS DUAL BLACK datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 6POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 723 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODEM CELL SKYWIRE EU LTE datasheet.pdf
BNC PLUG TO BNC PLUG 1505A 36" datasheet.pdf