Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-68-3
TNM10-25-68-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-68-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 68MM
Datasheet Download
TNM10-25-68-3.pdf
Availability of TNM10-25-68-3
QUANTITY
TNM10-25-68-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-68-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-68-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.677" (68.00mm)
Length - Overall4.252" (108.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-68-3
TNM10-25-68-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-68-3
FIXED IND 120NH 450MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE HI CURRENT 150A datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 30POS 5A datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
TERM BLK HDR 3POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 datasheet.pdf