Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-77-3
TNM10-25-77-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-77-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 77MM
Datasheet Download
TNM10-25-77-3.pdf
Availability of TNM10-25-77-3
QUANTITY
TNM10-25-77-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-77-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-77-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.031" (77.00mm)
Length - Overall4.606" (117.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-77-3
TNM10-25-77-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-77-3
JUMPER-H2730TR/C2040Y/X 2" datasheet.pdf
IC DEEP SYNC FIFO 16KX9 32-PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V JB 2220 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf