Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-79-3
TNM10-25-79-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-79-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 79MM
Datasheet Download
TNM10-25-79-3.pdf
Availability of TNM10-25-79-3
QUANTITY
TNM10-25-79-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-79-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-79-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.110" (79.00mm)
Length - Overall4.685" (119.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-79-3
TNM10-25-79-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-79-3
IGBT 1200V 40A 310W TO3P datasheet.pdf
VOLT PROBE SET 100MHZ RED/GRAY datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf