Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-80-1
TNM10-25-80-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-80-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM10-25-80-1.pdf
Availability of TNM10-25-80-1
QUANTITY
TNM10-25-80-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-80-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-80-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.150" (80.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-80-1
TNM10-25-80-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-80-1
FIXED IND 180UH 79MA 17 OHM TH datasheet.pdf
QKE HDR SS WRL RA DP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 500MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINI-SAS HD 1X4 EXT PCB CONNECT datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf