SiTIME SIT8008AI-22-18E-37.125000G
SIT8008AI-22-18E-37.125000G picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-22-18E-37.125000G
Brief Description
OSC MEMS 37.125MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-22-18E-37.125000G.pdf
Availability of SIT8008AI-22-18E-37.125000G
QUANTITY
SIT8008AI-22-18E-37.125000G Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-22-18E-37.125000G
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-22-18E-37.125000G
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)3.8mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-22-18E-37.125000G
Related LinksSIT8008AI-22-, SIT8008AI-22-18E-37.125000G Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-22-18E-37.125000G Details Description
Related parts for SIT8008AI-22-18E-37.125000G
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
IC EEPROM 1024KBIT 8SOP datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf