Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-95-1
TNM10-25-95-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-95-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 95MM
Datasheet Download
TNM10-25-95-1.pdf
Availability of TNM10-25-95-1
QUANTITY
TNM10-25-95-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-95-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-95-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.740" (95.00mm)
Length - Overall3.740" (95.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-95-1
TNM10-25-95-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-95-1
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
AMMETER 0-100A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf