Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-96-1
TNM10-25-96-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-96-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 96MM
Datasheet Download
TNM10-25-96-1.pdf
Availability of TNM10-25-96-1
QUANTITY
TNM10-25-96-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-96-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-96-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.780" (96.00mm)
Length - Overall3.780" (96.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-96-1
TNM10-25-96-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-96-1
IC MCU 8BIT 64KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 NAT 100' datasheet.pdf
BOARD EVAL ADP1612 5V VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf