Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-101-1
TNM12-30-101-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-101-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM12-30-101-1.pdf
Availability of TNM12-30-101-1
QUANTITY
TNM12-30-101-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-101-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-101-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-101-1
TNM12-30-101-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-101-1
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET RIGHT C datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf