Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-46-1
TNM12-30-46-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-46-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 46MM
Datasheet Download
TNM12-30-46-1.pdf
Availability of TNM12-30-46-1
QUANTITY
TNM12-30-46-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-46-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-46-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height1.811" (46.00mm)
Length - Overall1.811" (46.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-46-1
TNM12-30-46-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-46-1
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC VOICE REC/PL 12MIN IN 28TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 6.3"LX3.15"W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
MOUNTING CLIPS D8212-9 datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf