Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-48-1
TNM12-30-48-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-48-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 48MM
Datasheet Download
TNM12-30-48-1.pdf
Availability of TNM12-30-48-1
QUANTITY
TNM12-30-48-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-48-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-48-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height1.890" (48.00mm)
Length - Overall1.890" (48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-48-1
TNM12-30-48-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-48-1
IC FLASH 32MBIT 100NS 64EASYBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13VC SOT665 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 63A 1800V PWS-D datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN SOCKET 6POS WIREMOUNT .50" datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf