Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-59-1
TNM12-30-59-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-59-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 59MM
Datasheet Download
TNM12-30-59-1.pdf
Availability of TNM12-30-59-1
QUANTITY
TNM12-30-59-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-59-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-59-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.323" (59.00mm)
Length - Overall2.323" (59.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-59-1
TNM12-30-59-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-59-1
IC SRAM 64KBIT 15NS 64TQFP datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 1CH 44-TQFP datasheet.pdf
IC TXRX 240-930MHZ 1-20DB 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK STR SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 15UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7S 0201 datasheet.pdf