Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-59-3
TNM12-30-59-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-59-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 59MM
Datasheet Download
TNM12-30-59-3.pdf
Availability of TNM12-30-59-3
QUANTITY
TNM12-30-59-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-59-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-59-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.323" (59.00mm)
Length - Overall4.291" (109.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-59-3
TNM12-30-59-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-59-3
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 2GHZ SOT-363 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf