Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-61-3
TNM12-30-61-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-61-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM12-30-61-3.pdf
Availability of TNM12-30-61-3
QUANTITY
TNM12-30-61-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-61-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-61-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall4.370" (111.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-61-3
TNM12-30-61-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-61-3
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COATED 1"X 36YD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL FUS datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.62UF RADIAL datasheet.pdf