Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-68-3
TNM12-30-68-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-68-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 68MM
Datasheet Download
TNM12-30-68-3.pdf
Availability of TNM12-30-68-3
QUANTITY
TNM12-30-68-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-68-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-68-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.677" (68.00mm)
Length - Overall4.646" (118.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-68-3
TNM12-30-68-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-68-3
CONN SFP+ CAGE 1X4 EMI GASKET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
KIT VGA LCD APPLICATION 6.4" datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf