Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-69-2
TNM12-30-69-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-69-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM12-30-69-2.pdf
Availability of TNM12-30-69-2
QUANTITY
TNM12-30-69-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-69-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-69-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-69-2
TNM12-30-69-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-69-2
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER W/BUFF 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 132QFN datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 4.8MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf