Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-69-3
TNM12-30-69-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-69-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM12-30-69-3.pdf
Availability of TNM12-30-69-3
QUANTITY
TNM12-30-69-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-69-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-69-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall4.685" (119.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-69-3
TNM12-30-69-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-69-3
TRANS PREBIAS DUAL PNP SSSMINI6 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
PUMP ONLY ONE-TOUCH SS 6OZ STEM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR STRAIGHT 2M datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 8 SILVER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
GROUNDING STRIP KITS 1 78.65 2M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf