Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-93-1
TNM12-30-93-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-93-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM12-30-93-1.pdf
Availability of TNM12-30-93-1
QUANTITY
TNM12-30-93-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-93-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-93-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-93-1
TNM12-30-93-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-93-1
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF 12V SOT-323 datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf