Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-96-1
TNM12-30-96-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-96-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 96MM
Datasheet Download
TNM12-30-96-1.pdf
Availability of TNM12-30-96-1
QUANTITY
TNM12-30-96-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-96-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-96-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.780" (96.00mm)
Length - Overall3.780" (96.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-96-1
TNM12-30-96-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-96-1
BATTERY PK S-HD 6.0V C SIZE ZINC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 4GBPS 8WSON datasheet.pdf
IC LASR DRVR 155MBPS 5.5V 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 3.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 2KW 400V datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 3W DO204AL datasheet.pdf