Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-103-1
TNM2-6.5-103-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-103-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 103MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-103-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-103-1
QUANTITY
TNM2-6.5-103-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-103-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-103-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height4.055" (103.00mm)
Length - Overall4.055" (103.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-103-1
TNM2-6.5-103-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-103-1
IDC CABLE - ASR50B/AE50M/APR50B datasheet.pdf
SW KEYLOCK 19MM KEYCODE 006 250V datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 600V 310A TO200AB datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX3 5A 250V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf