Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-11-2
TNM2-6.5-11-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-11-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 11MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-11-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-11-2
QUANTITY
TNM2-6.5-11-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-11-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-11-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.433" (11.00mm)
Length - Overall0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-11-2
TNM2-6.5-11-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-11-2
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
IC BATTERY MONITOR HP 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V X7R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 25POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
CAP 680MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf