Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-12-1
TNM2-6.5-12-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-12-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 12MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-12-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-12-1
QUANTITY
TNM2-6.5-12-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-12-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-12-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.472" (12.00mm)
Length - Overall0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-12-1
TNM2-6.5-12-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-12-1
SENSOR 1500PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CCTV FLEX 13" RISE KNOB SET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
RES 360 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 8.7A TO252 datasheet.pdf