Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-16-2
TNM2-6.5-16-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-16-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 16MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-16-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-16-2
QUANTITY
TNM2-6.5-16-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-16-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-16-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.630" (16.00mm)
Length - Overall0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-16-2
TNM2-6.5-16-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-16-2
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CORD PIN TIP PLUG PATCH 12" YEL datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf