Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-20-3
TNM2-6.5-20-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-20-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-20-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-20-3
QUANTITY
TNM2-6.5-20-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-20-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-20-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-20-3
TNM2-6.5-20-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-20-3
CONN RCPT HSNG 2POS 18-16AWG datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 240POS 3ROW VERT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf