Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-28-2
TNM2-6.5-28-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-28-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-28-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-28-2
QUANTITY
TNM2-6.5-28-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-28-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-28-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-28-2
TNM2-6.5-28-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-28-2
FUSE BOARD MNT 1.6A 125VAC 63VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT DL TIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
MEDIA CONVERTER datasheet.pdf
CONN HOUSING 50POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf