Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-29-1
TNM2-6.5-29-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-29-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 29MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-29-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-29-1
QUANTITY
TNM2-6.5-29-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-29-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-29-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.142" (29.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-29-1
TNM2-6.5-29-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-29-1
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SCR FAST SW 200V 250A TO200AB datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf