Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-47-2
TNM2-6.5-47-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-47-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 47MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-47-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-47-2
QUANTITY
TNM2-6.5-47-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-47-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-47-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall2.087" (53.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-47-2
TNM2-6.5-47-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-47-2
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 5A 12VDC datasheet.pdf
VARISTOR 25V 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 83MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 147 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf