Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-92-3
TNM2-6.5-92-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-92-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 92MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-92-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-92-3
QUANTITY
TNM2-6.5-92-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-92-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-92-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.622" (92.00mm)
Length - Overall4.094" (104.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-92-3
TNM2-6.5-92-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-92-3
IDC CABLE - MSD10K/MC10G/MCE10K datasheet.pdf
SUPER GRIP TIE MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
AB 9C 9#16 SKT RECP datasheet.pdf
97-4102A22-14P datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf