Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-28-2
TNM2-8-28-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-28-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM2-8-28-2.pdf
Availability of TNM2-8-28-2
QUANTITY
TNM2-8-28-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-28-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-28-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-28-2
Related LinksTNM2-, TNM2-8-28-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-28-2 Details Description
Related parts for TNM2-8-28-2
CORD 16AWG 3COND M/F BLK 79" SJT datasheet.pdf
INTELLIGENT DISP 4CHAR 5X7 GRN datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4:1 16LFCSP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X7R SMD datasheet.pdf