Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-31-3
TNM2-8-31-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-31-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 31MM
Datasheet Download
TNM2-8-31-3.pdf
Availability of TNM2-8-31-3
QUANTITY
TNM2-8-31-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-31-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-31-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.220" (31.00mm)
Length - Overall1.693" (43.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-31-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-31-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-31-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-31-3
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .053" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 294 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SOIC datasheet.pdf