Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-32-1
TNM2-8-32-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-32-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 32MM
Datasheet Download
TNM2-8-32-1.pdf
Availability of TNM2-8-32-1
QUANTITY
TNM2-8-32-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-32-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-32-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.260" (32.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-32-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-32-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-32-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-32-1
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
COVER RCWAY TC105 SM IVR10' datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
INVERTER 5HP 8.6A 460VAC 3PH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5MM 5-24VDC PNP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf