Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-41-3
TNM2-8-41-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-41-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 41MM
Datasheet Download
TNM2-8-41-3.pdf
Availability of TNM2-8-41-3
QUANTITY
TNM2-8-41-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-41-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-41-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.614" (41.00mm)
Length - Overall2.087" (53.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-41-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-41-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-41-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-41-3
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
NOISE REDUCTION 3/8" BLACK 100' datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TRANSFORMER OFF LINE 4000V datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.235" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
SOCKET WITH LED HOUSING datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf