Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-84-2
TNM2-8-84-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-84-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM2-8-84-2.pdf
Availability of TNM2-8-84-2
QUANTITY
TNM2-8-84-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-84-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-84-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall3.543" (90.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-84-2
Related LinksTNM2-, TNM2-8-84-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-84-2 Details Description
Related parts for TNM2-8-84-2
RES SMD 619K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN LDO 20TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CBL 21POS 0.5MM JMPR TYPE D 9" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 5KV R16 DISK datasheet.pdf
SL-SMT3.50/17/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
20V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf