Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-94-1
TNM2-8-94-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-94-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM2-8-94-1.pdf
Availability of TNM2-8-94-1
QUANTITY
TNM2-8-94-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-94-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-94-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-94-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-94-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-94-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-94-1
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" METALLIC GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
IC PS CTLR PWM DUAL 40-TQFN datasheet.pdf
RF MODULE 802.15.4 W/ANT SNAP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED SHLD 5000' datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 1GB SLC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf