Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-10-1
TNM2.5-6.5-10-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-10-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 10MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-10-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-10-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-10-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-10-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-10-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.394" (10.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-10-1
TNM2.5-6.5-10-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-10-1
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 300W datasheet.pdf
TV 19C 19#12 PIN PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 1/3W 0603 datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf