Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-14-3
TNM2.5-6.5-14-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-14-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 14MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-14-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-14-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-14-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-14-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-14-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-14-3
TNM2.5-6.5-14-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-14-3
IC MPU RESET CIRC 2.93V SOT143-4 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 94A I-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 2PR 8COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK FOR CTL41E datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 6A 20W datasheet.pdf
MODULE DIODE 600V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf