Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-24-2
TNM2.5-6.5-24-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-24-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 24MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-24-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-24-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-24-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-24-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-24-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-24-2
TNM2.5-6.5-24-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-24-2
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
TRANS PNP 185V 0.05A MINI 3P datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 23POS GOLD SMD datasheet.pdf
HEADER 68POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 ARTIX-7 484BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CABLE CAT5E RJ45 PLUG-PLUG 1.22M datasheet.pdf
CAP TRIM 8-45PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf