Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-25-1
TNM2.5-6.5-25-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-25-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 25MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-25-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-25-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-25-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-25-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-25-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.984" (25.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-25-1
TNM2.5-6.5-25-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-25-1
FIXED IND 68NH 300MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING SH 13POS 1MM WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.8A 9.6 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf