Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-32-3
TNM2.5-6.5-32-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-32-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 32MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-32-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-32-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-32-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-32-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-32-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.260" (32.00mm)
Length - Overall1.732" (44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-32-3
TNM2.5-6.5-32-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-32-3
IC FLASH 1MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC34H/AE34G/HPL34H datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V HD 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 132POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf