Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-33-3
TNM2.5-6.5-33-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-33-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 33MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-33-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-33-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-33-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-33-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-33-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.299" (33.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-33-3
TNM2.5-6.5-33-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-33-3
RES SMD 1.2 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 48POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 300X300X5MM W/ADH datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf
PS LWL/POF POLISHING WHEEL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 12CIRC .250 datasheet.pdf
68UF 16V 6X10MM 85C 3000H datasheet.pdf