Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-37-3
TNM2.5-6.5-37-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-37-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 37MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-37-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-37-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-37-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-37-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-37-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.457" (37.00mm)
Length - Overall1.929" (49.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-37-3
TNM2.5-6.5-37-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-37-3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf