Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-39-2
TNM2.5-6.5-39-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-39-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 39MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-39-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-39-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-39-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-39-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-39-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-39-2
TNM2.5-6.5-39-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-39-2
OPTOISO 5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANSISTOR datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 5.3 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD datasheet.pdf