Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-61-1
TNM2.5-6.5-61-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-61-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-61-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-61-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-61-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-61-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-61-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall2.402" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-61-1
TNM2.5-6.5-61-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-61-1
IC OTP 16KBIT 6TSOC datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 25MHZ 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT .1A ROLLR LEVR datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 19POS ORG datasheet.pdf