Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-65-3
TNM2.5-6.5-65-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-65-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 65MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-65-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-65-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-65-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-65-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-65-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.559" (65.00mm)
Length - Overall3.031" (77.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-65-3
TNM2.5-6.5-65-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-65-3
CONN TERM FEMALE 16-18AWG CRIMP datasheet.pdf
BATTRAX SLIC DUAL NEG 50A MS013 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP5217A datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16MM RND datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 2DIG 0.4 TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf